Latvijas tiešās tirdzniecības asociācija ir brīvprātīga valsts bezpeļņas tirdzniecības asociācija, kas pārstāv vadošos uzņēmumus, kuri ražo un piedāvā preces un pakalpojumus, kurus pārdod tieši klientiem. Asociācija ir dibināta 2002.gadā.

Mūsu mērķis ir:

Mūsu mērķis ir:

  • Veicināt tiešās tirdzniecības izaugsmi un tās atzīšanu kā svarīgu preču un pakalpojumu izplatīšanas metodi klientiem visā Latvijā.
  • Uzlabot tiešās tirdzniecības tēlu un atbalstīt tiešo tirdzniecību kā leģitīmu individuālās uzņēmējdarbības un papildus ienākumu gūšanas veidu.
  •  Veicināt godīgu konkurenci un patērētāju tiesību aizsardzību, kā arī nodrošināt tiešās tirdzniecības biznesam labvēlīgu komerciālo un tiesisko vidi.
  •  Popularizēt dalību Asociācijā kā kvalitātes zīmi tirgus dalībniekiem un klientiem, kas norāda uz uzņēmuma uzticamību un tās produktu un pakalpojumu kvalitāti.

Asociācijas biedri, t.i., uzņēmumi, kas strādā tiešās tirdzniecības sektorā, un ar tiem saistītie tiešie pārdevēji, sekmē tiešās tirdzniecības augstākos standartus.

Asociācijas biedriem un viņu tiešās tirdzniecības pārstāvjiem jāievēro Latvijas Tiešās tirdzniecības asociācijas Ētikas kodekss. Ētikas kodekss nosaka pamatprincipus, saskaņā ar kuriem tiešajiem pārdevējiem un tiešās tirdzniecībass uzņēmumiem jārīkojas attiecībās vienam pret otru un klientiem. Ētikas kodekss ir sagatavots saskaņā ar Seldia Kodeksu – Eiropas Tiešās tirdzniecības asociācija un Pasaules tiešās tirdzniecības asociāciju federācija.