Tiešā tirdzniecība ir lielisks veids kā iepirkties, kaut arī vienmēr ir labi būt piesardzīgiem un paturēt prātā sekojošās nianses.

Svarīgi zināt ar ko Jūs sadarbojieties un pārbaudīt tirdzniecības pārstāvju identitāti. Visiem laba līmeņa tiešās tirdzniecības pārstāvjiem līdzi būs literatūra par pārstāvētā uzņēmuma produktiem. Tai jāsatur sekojošu informāciju par uzņēmumu – kontakttālrunis, nosaukums un adrese, lai Jūs varētu pārbaudīt vai zvanītājs ir patiess.

Nekad nedodiet skaidru naudu, kamēr neesiet pārliecinājies par pārdevēja identitāti un pilnvarām. Pārliecinieties, ka saņemiet izdrukātu pirkuma čeku, kur norādīts uzņēmuma, kas piegādā preces, nosaukums un adrese.

Neparakstiet nevienu pasūtījumu veidlapu pirms neesiet pārliecinājušies par pārdevēja identitāti un kuru uzņēmumu viņš/viņa pārstāv.

Neuzticieties mutiskiem solījumiem par īpašām cenām un piegādes nosacījumiem. Pārbaudiet, lai īpašie noteikumi būtu nodrukāti uzņēmuma literatūrā.

Vienmēr pārbaudiet, lai pasūtījumu veidlapā, kuru parakstiet, būtu paredzētas atgriešanas tiesības. Ja vien nevēlaties ātru piegādi produktiem, kas izgatavoti pēc Jūsu īpašām prasībām, prestiži uzņēmumi piedāvā saprātīgu laika periodu, kurā variet atsaukt savu pasūtījumu.

Pārbaudiet vai pasūtījumu veidlapas un literatūra ir ar LTTA logo. Tas norāda uz to, ka uzņēmums ir LTTA biedrs un atbilst ētiskas biznesa prakses augstajiem standartiem.

Dažādām organizācijām būs dažāda politika preču atgriešanai, bet pārdošanas pārstāvim būtu jāizskaidro viņu politika pirms tiek veikts darījums, lai pārliecinātos, ka Jūs pirms pirkuma ziniet nosacījumus. Pārbaudiet vai piedāvātajam produktam ir garantija.