Pirms izvēlieties tiešās tirdzniecības uzņēmumu (organizāciju), svarīgi iegūt atbildes uz šādiem būtiskiem jautājumiem:

Meklējiet apstiprinājumu tam, ka jebkurš tiešās tirdzniecības bizness, kuram domājiet pievienoties, ir Tiešās tirdzniecības asociācijas biedrs Jūsu valstī vai vismaz kādā citā valstī. Tas sniegs pārliecību, ka biznesa iespēja ir likumīga un uzņēmums ir piekritis ievērot Rīcības Kodeksu.

Sākuma izmaksas likumīgām tiešās tirdzniecības organizācijām parasti ir neliels ieguldījums par pārdošanas demonstrācijas komplektu. Organizācijas vēlas, lai tirdzniecības pārstāvjiem tas būtu viegli un nebūtu dārgi. Uzmanieties no organizācijām, kurām ir lielas sākuma izmaksas, jo tā var būt krāpniecība, piemēram, piramīdu shēmas nevis tiešās tirdzniecības iespēja. Vairāk informācijai par piramīdu shēmām klikšķēt šeit.

Likumīgiem tiešās tirdzniecības uzņēmumiem būs saprātīgi nosacījumi nepārdoto krājumu atgriešanai. Faktiski, viens no nosacījumiem dalībai LTTA ir, lai dalībniekiem būtu atgriešanas politika. Tas nozīmē, ka ja tirdzniecības pārstāvis pārtrauc uzņēmējdarbību, uzņēmums atpirks nepārdotos derīgos produktus, kas iegādāti pēdējo 12 mēnešu laikā un ne mazāk kā 90 procenti no vērtības tika samaksāti uzņēmumam.

Rūpīgi apsveriet iespējas, kas kā iestāšanās nosacījumu prasa liela daudzuma neatgriežamu krājumu iegādi. To bieži dēvē par pārdošanas komisijas nodevu (angl. – front end loading). Respektabliem tiešās tirdzniecības uzņēmumiem nav šādu prasību.

Lielākā daļa tiešās tirdzniecības organizāciju atrunā tirdzniecības pārstāvjus no lielu produktu krājumu uzkrāšanas un veicina pārdošanas pārstāvjus iegādāties tikai tik daudz produktus, lai izpildītu viņu klientu pasūtījumus.

Likumīgam biznesam svarīgākais ir ieņēmui no pārdošanas, nevis rekrutēšana. Tiešā tirdzniecība, tāpat kā mazumtirdzniecības tīkli, ir atkarīga no preču pārdošanas patērētājiem, kas prasa kvalitatīvas preces par konkurētspējīgām cenām. Esiet uzmanīgi no jebkura biznesa, kas apgalvo, ka kļūsiet bagāts, izmantojot vienīgi viņu produktus vai rekrutējot jaunus cilvēkus biznesā. Jums jābūt stingrai pārliecībai par produktiem, kurus Jūs pārdosiet.

Kvalitatīva tiešās tirdzniecības organizācija ieguldīs tās pārdošanas pārstāvju apmācībā un palīdzēs Jums iesākt biznesu. Jūsu labākā garantija ir būt labi sagatavotam, lai spētu paveikt savu darbu vislabāk.

Ļoti svarīgi uzzināt visu informāciju par bonusiem, peļņu, komisijas maksu un pienākumiem, un būt pārliecinātam, ka tos pilnībā saprotiet.

Ignorējiet solījumus par ārkārtīgi augstu vai garantētu peļņu. Ļoti viegli ietekmēties no solījumiem par augstiem ienākumiem, īpaši, ja tiek teikts, kas tas ir garantēts vai viegli iegūstams. Krāpniecības meistari mēģina izmantot cilvēku vājības, kas bieži ir ļoti viegli, ja cilvēks ir situācijā ar lielām naudas grūtībām. Svarīgi atcerēties, ka jebkurā biznesa modelī lielu naudas summu pelnīšana prasa daudz laika un uzmanības biznesa izveidošanai.

Tiešajā tirdzniecībā nepieciešamais laika daudzums var atšķirties. Tas būs atkarīgs no Jūsu mērķiem un laika daudzuma, kādu esiet gatavs pavadīt savām tiešās tirdzniecības aktivitātēm. Tas var aizņemt salīdzinoši īsu laiku, lai sāktu pelnīt papildus ienākumus, bet ja Jūsu mērķis ir paļauties tikai uz tiešo tirdzniecību, Jums jāapzinās, ka tas var aizņemt nedaudz vairāk laika pirms Jūs varēsiet attiekties no sava pamatdarba.

Tas būs svarīgi Jums un Jūsu klientiem, tāpēc pārliecinieties, ka apzinaties un saprotiet to? Jums tai jāšķiet godīgai un pieņemamai.

Šādā gadījumā nedrīkst būt soda sankcijas vai apgrūtinājumi, kas vērsti pret Jums. Uzņēmumam jāļauj neatkarīgam tirdzniecības pārstāvim atgriezt derīgus produktus ar saprātīgiem komerciāliem nosacījumiem.